Слово "гуаш" походить від французького Gouache, то від итальянскоо guazzo, що означає "водяна фарба". Це щільний вид клейових водорозчинних фарб з матовим ефектом.
Гуаш має пігмент, який базується на водорозчинній основі з клеєм. За цим параметром вона близька до акварельними барвами.
Однак гуаш додаються білила - вони надають фарбам щільність, ефект сильного висвітлення при висиханні і бархатисту поверхню.
Термін, швидше за все, прийшов до нас із Франції, де виник у XVIII столітті. Але техніка створення цієї фарби, як запевняють історики, з'явилася ще раніше і застосовувалася в Європі ще в Середні століття.
Фарби гуаш роблять з мінеральних і штучних пігментів, додаючи до складу клей і білила. Саме білила забезпечують бархатистість шару нанесеної гуаші. Однак варто враховувати, що після висихання кольору кілька світлішають - така дія білил.
Поэтому при подборе краски стоит особо внимательно подходить к выбору тональности, подбирая более темные варианты. Подбор цвета – самое проблемное в этой технике рисования.
Гуашевые краски позволяют накрывать темные тона светлыми.Таким образом, этот вид красок позволяет корректировать свою работу прямо в процессе написания.
Краски гуашь хороши при выполнении различных эскизов. Ею работают как на бумаге, так и на грунтованном холсте, а также на картоне, фанере, ткани. Её активно используют в декорационной живописи.
Художня гуаш містить замість білил каолін, що робить її більш насиченою і щільною. Відтінок перевіряється на відповідність Госту або ТУ. Вона відрізняється більшою світлостійкістю і довговічністю.
Плакатна гуаш не перевіряється подібним чином, сильніше высветляется і іноді викликає труднощі при виборі кольору. Ціна фарби гуаш залежить від того, який вид ви вибираєте.
У нас представлены современные виды гуашевых красок. В частности, для выполнения декоративных работ и оформления спектаклей производятся флуоресцирующие краски гаушь, которые светятся под действием ультрафиолета, а также фиолетовых, синих и зелёных лучей.
При облучении такая краска становится только ярче. Этот эффект широко применяется в декорационном искусстве.
Гуашеві флуоресцентні фарби відрізняються невисокою криючою здатністю, тому їх наносять на білий носій і досить тонким шаром. Вони розбавляються водою і не відрізняються водостійкістю, а тому масово використовуються тільки всередині приміщень.