Вибираючи книгу для читання дитині — дошкільняті, батькам, перш за все, необхідно звернути увагу на героїв цієї книги, на те, до чого цей герой прагне, як він надходить в тих чи інших життєвих ситуаціях, як будує свої взаємини з іншими персонажами книги. Так як дитина, слухаючи розповідь про той чи інший персонаж, нерідко сприймає його образ на себе, потрібно стежити за тим, щоб даний персонаж був описаний як можна більш яскраво, барвисто.
Взагалі, вибирати книги необхідно в залежності від віку дитини, так як невідповідні книги можуть бути занадто складні для сприйняття дитиною, або ж навпаки, надмірно прості, а тому, нецікаві.
Починаючи з 1, 5 — 2 років малюку вже можна починати читати прості казки або дитячі вірші — потішки. Дані оповідання повинні описувати будь — яке одну дію, наприклад, як «Таня впустила в річку м’ячик», або ж послідовність однотипних дій, яку можна простежити в казці «Ріпка».
У віці від 2 до 5 — 6 років дитині будуть цікавіше складніші історії, з великою кількістю персонажів, більш складними діалогами і відносинами між ними. Наприклад, це можуть бути вірші Корнія Чуковського, або казки інших дитячих письменників. Дуже важливо, щоб дитячий розповідь мав хороший кінець, тому що в противному випадку дитина може почати турбуватися.
Дітям більш старшого віку можна вже читати всілякі казки різних народів світу, і навіть страшні (звичайно, в межах розумного) казки. Доречні казки, наприклад, про Незнайку або Буратіно, про Червону Шапочку.